Що таке CMT?

Автор: Команда diPulse


Комбіноване м'язеве тренуванн (СМТ).

Наші користувачі NMES і diPulse повністю перейшли на комбіноване тренування м'язів (CMT), оскільки фізичні ефекти говорять самі за себе. Але що таке CMT? Наш експертний радник з NMES Хайко Ван Вліт придумав цей термін і розробив техніку після десятиліть роботи з провідними спортсменами та олімпійцями для досягнення їх оптимальних результатів. То що таке CMT і яка його теорія?

CMT - використання всіх інструментів у наборі.

Як ми дізналися, NMES (нервово-м'язова електрична стимуляція) має здатність задіяти м'язові волокна - які можуть бути сплячими, або недостатньо розвиненими - за допомогою стимуляції рухових точок м'яза. Тут рухові нерви є найбільш поверхневими і легко доступними для електричного струму. У свою чергу це викликає скорочення м'язів, і в залежності від обраної програми ми можемо стимулювати різні типи м'язових волокон. CMT - це тренувальна техніка, що поєднує NMES з активним тренуванням цільової групи м'язів, що підсилює потенціал та ефект вашого тренування. Наприклад, коли ми піднімаємо вагу, ми робимо це для того, щоб навантажувати наші м'язи, тренуючи їх в умовах стресу, і тим самим нарощуючи м'язові волокна. Але чи завжди це гарна ідея? CMT пропонує нам краще рішення.

Збереження наших суглобів в тренуваннях без навантаження.

Дослідження показали, які ушкодження можуть бути завдані суглобам, зв'язкам, сухожиллям і м'язам, коли вони неодноразово навантажуються важкими вагами (Molano-Tobar & Vallejo, 2020). Часто для розвитку м'язових волокон типу II необхідно використовувати дуже великі ваги, щоб наростити масу м'язів для збільшення потужності і власної сили. Але навантаження, що повторюється, - не природний процес, особливо для людського скелета, який за своєю конструкцією не завжди здатний витримувати такий сильний тиск. Отже, як ми можемо наростити м'язову силу, не піддаючи наші скелетні структури на надмірному стресу? Що, якби ми могли тренуватися та піддавати м'язи опору, не навантажуючи суглоби? Тут варто згадати про девайси diPulse та систему тренувань CMT.

CMT - забезпечення опору без деформації.

Наш експертний радник Хейко вже кілька десятиліть працює із принципами CMT. Він твердо впевнений, що ті часи, коли стимуляція м'язів була пасивним процесом, що використовувався замість вправ, залишилися позаду, і найкращі результати досягаються, коли ми тренуємось у поєднанні з електростимуляцією. Він має великий досвід, що підтверджує цю заяву. Програми diPulse були розроблені спеціально для того, щоб надати користувачеві всі можливості, необхідні для вибору типу стимуляції на цільові групи м'язів, які вони хочуть розвинути. Дослідження показало, що ефекти вправ високої інтенсивності у поєднанні зі стимуляцією м'язів збільшують обсяг м'язів (Natsumi et al, 2018), але поряд з цим відмічено загальні переваги CMT для метаболічного здоров'я, серцево-судинної системи та фізіологічного стану. NMES та вправи - справжня перемога для всіх, хто прагне покращити свої результати та розвинути себе над міру своїх можливостей - і все це без необхідності використання ваг. DiPulse дає користувачеві реальну перевагу, коли тренування з обтяженнями набувають абсолютно нового сенсу в невагомості, а походи в спортзал втрачають необхідністю. Але давайте не забуватимемо, що NMES у поєднанні з вправами також скорочує час тренування для досягнення тих самих (або кращих) ефектів. 

diPulse вдалося використати необмежений тренувальний потенціал бездротової мікромодульної стимуляції, що зручно керується за допомогою смартфона. Відсутність липких електродів та громіздких пристроїв дає користувачеві всю свободу, необхідну для тренувань, і водночас потужну стимуляцію NMES. Для нас і для вас CMT та diPulse дійсно змінили правила гри у світі фітнесу.

Використана література:

Молано-Тобар, штат Нью-Джерсі, та Вальєхо, Ф.Г. (2020), "Спортивні травми в лізі важкої атлетики, Колумбія", Міжнародний журнал фізичної медицини та реабілітації, 5: 5; 204-207

Нацумі, Одзакі, Х., Какігі, Р., Кобаяші, Х, та Наіто, Х, (2018), «Вплив інтенсивності тренування при електроміостимуляції на скелетні м'язи людини», Європейський журнал прикладної фізіології, 18: 7; 1339-1347