ЩО ТАКЕ НЕЙРОМ`ЯЗЕВА ЕЛЕКТРОСТИМУЛЯЦІЯ? (НМЕС)

Автор: Команда diPulse



Що таке Нейром'язева електростимуляція?

НМЕС або нейром'язева електростимуляція – це передача безпечного електроструму через моторні точки м'яза з метою ефективної стимуляції та активації, як правило, для можливості скорочення м'яза. Нас часто запитують, які переваги інтеграції електростимуляції м'язів у ваші тренування. Відповідь на це питання дуже легка: Спробуйте, щоб переконатись наскільки ефективною є електростимуляція м'язів і ви зрозумієте, про що йдеться!

Нашими клієнтами є спортсмени елітного рівня, новатори в бізнесі та навіть працівники сфери медицини, реабілітації, охорони здоров'я. Вони постійно розповідають про те, що на сучасному етапі розвитку суспільства та медицини нейром'язева електростимуляція м'язів використовується недостатньо та не настільки ефективно, наскільки це повинно бути. Саме тому, команда компанії diPulse перебуває в авангарді революційних змін в галузі електростимуляції м'язів.

Наші пристрої забезпечують електростимуляцію м'язів нового рівня – пропонуючи повну свободу використання, цілеспрямовану стимуляцію міжнародного рівня та багато програм в нашому додатку для будь-яких ваших цілей - кожен новий користувач, зазвичай, приємно вражений. Однак, давайте не будемо говорити про те, що ми думаємо, нумо заглибмось в наукові дослідження, що перебувають в основі технологій. 

 

Лабораторні пристрої та застосування

НМЕС використовували у різних формах протягом десятиліть, як нейростимуляцію м'язів, за допомогою інференційного струму або ж, навіть, кілька століть тому під назвою поняття фарадизм. Концепція, що перебуває в основі електростимуляції м'язів тотожна - активація м'язів за допомогою електростимуляції нервів або моторних точок.

То що ж таке моторна точка? Моторна точка м'яза - це ділянка, у якій поверхневий пучок моторних нервових волокон найбільш доступний для стимуляції м'язів. Рухові або еферентні нерви передають імпульси від мозку до м'яза для ефективного його скорочення, тоді як сенсорні або аферентні нерви передають чуттєві (сенсорні) сигнали від різних частин тіла до мозку, щоб інтерпретувати їх як різні відчуття. 


Зображення люб'язно надано Валс у співавт. 2010 р. 

У процесі електростимуляції ми, по суті, не залучаємо мозок, щоб викликати скорочення м'язів через руховий нерв без потреби залучення свідомого мислення. Навіщо ж діяти саме так?

Дослідження показують, що навіть у людей, що ведуть дуже активний спосіб життя та перебувають в гарній фізичній формі, не залучають м'язи в активну роботу на максимально можливому рівні. В процесі тренувань, люди надто зосереджують увагу на активації своїх повільних м'язових волокон типу I, або зосереджуються лише на м'язових волокнах, які швидко скорочуються - типу II. Чи не повною мірою активізують будь-які м'язові волокна! І саме в такій ситуації нейром'язева електростимуляція стає у пригоді!

Якщо м'язи не використовуються регулярно і стають виснаженими (атрофованими), або якщо м'язова пам'ять втрачено і її не можливо активувати правильним чином, або якщо існує проблема дисбалансу м'язових волокон для здійснення повсякденної діяльності, тоді ми стикаємося з фізичними проблемами.

Загальновідомо, що залучити м'язові волокна до активної роботи досить складно, якщо м'язи використовуються неправильно або не були активними впродовж тривалого періоду. Це призводить до компенсації м'язової активності, а це означає, що люди починають використовувати різні м'язи, щоб замінити «сплячий» м'яз. Саме на цьому етапі, як правило, з'являються шкідливі патерни руху і можуть виникнути довгострокові проблеми.

Використовуючи систему diPulse та електростимуляцію можна цілеспрямовано та ефективно впливати саме на ті м'язи, які хочемо розвивати, та вирішувати, як саме хочемо їх розвивати. Чи хочемо ми зміцнити м'язові волокна типу I для підвищення витривалості чи потрібно активувати м'язові волокна типу II для збільшення сили м'язів? Можливо, потрібно збільшити приплив крові до м'язів, які тренуємо, щоб сприяти їх росту та розвитку після тренування? Або ж потрібно провести сеанс сенсорної стимуляції та масаж втомленої ділянки м'яза? 

 

Незалежно від того, як саме використовуємо програми нейром 'язової електростимуляції, безсумнівно, можна залучити в активну роботу більше м'язових волокон за допомогою електростимуляції в поєднанні з тренуванням, ніж лише тренуванням без інтеграції електростимуляції м'язів.

Ефективне залучення м'язовий волокон в активну роботу було детально розглянуто та рекомендовано в огляді досліджень НМЕС, проведених Кейваном та Маффіулетті у 2011 році. Саме така їх концепція та філософія, перебуває в основі розробки одягу та аксесуарів diPulse.

Отже, ми дізналися, що 

1) електростимуляція м'язів може доповнювати довільне скорочення м'язів, 

2) можна  використовувати програми для цільової активації та підвищення ефективності тих м`язів та їх груп, що не достатньо застосовуються в процесі повсякденної, тренувальної та спортивної діяльності  м'язу або ж ті м`язи, які потрібно  розвивати саме вам, 

3) Саме ви вирішуєте, який тип м'язових волокон залучаєте до активної роботи чи прагнете розвивати для досягнення певних, конкретних цілей. 

 У чому ж полягає відмінність dipulse?

diPulse – Нейром`язева електростимуляція для досягнення успіху.

  

Використання НМЕС раніше було досить складним завданням та потребувало наявності проводів та шнурів для прикріплення липких електродів (які мають короткий термін експлуатації) для підключення до великого пристрою. Через це, електростимуляція, як правило, застосовувалася в статичному положенні, тому її переваги були використані не повною мірою для досягнення високого рівня ефективності тренувань. diPulse істотно змінив правила гри.

Дизайн одягу та аксесуарів – це результат багаторічної спільної роботи фахівців в галузі електростимуляції м'язів, спортсменів - професіоналів, спортсменів аматорів, яким подобається проводити час у тренажерному залі.

 Не кажучи вже про технології, що лежать в основі одягу: на розробку Стрім модулів затратили понад  25 років інженерного досвіду, на розробку струмопровідних вуглецевих  електродів diPulse потрібно було  7 років досліджень, а на вдосконалення нашого програмного забезпечення та  додатку знадобилося дуже багато часу.

Оскільки одяг diPulse  спрямовано саме на рухову точку, яку потрібно стимулювати зараз, вам більше не потрібно турбуватися про розміщення електродів. Наші  електроди  на вуглецевій основі інтегровані в одяг саме там, де вони  потрібні, а це означає, що ресурс електродів не витрачається даремно, а отже не буде відходів з використаних електродів. Завдяки бездротовому управлінню і Bluetooth, ви можете тренуватися ефективніше, одночасно використовуючи  електростимуляцію м`язів. При цьому значно скоротивши час тренування, залучаєте в активну роботу більше м'язових волокон під час кожного тренування.

Вибір програм електростимуляції  дає вам можливість обирати саме те, що потрібно вашому організмові та  активувати сеанси  програми розминки або заминки.


Оскільки струми НМЕС однакові, можна відверто сказати що Стрім модулі є унікальним інноваційним пристроєм світового рівня Те, що настільки маленький пристрій може забезпечити таку потужну електростимуляцію м'язів, справді революційне досягнення. Саме тому стає зрозуміло, чому на його вдосконалення затратили більш як 25 років.

Хотіли би дізнатися більше?

Тоді не пропустіть оновлення публікацій в нашому блозі. У наступних статтях ми залюбки розкажемо, як використовувати наші пристрої diPulse, щоб досягти максимального рівня ефективності в процесі сеансів електростимуляції м'язів.

Не забудьте прочитати пост наступного тижня, в якому ми розглянемо аеробіку або комбіновані тренування м'язів. В тексті статті пояснюємо, які вправи в поєднанні з електростимуляцією м'язів є ключем до зростання результативності та ефективності ваших тренувань, фітнесу та покращення загального самопочуття.

Якщо надаєте перевагу переглядам відео та візуальному тренуванню, то, будь ласка, завітайте на нашу сторінку в соц. мережах Instagram, Facebook або TikTok - ми впевнені, що ви знайдете там все, що потрібно саме вам для продуктивного та результативного тренування.


Використана література

Seyri, K.M, MSc and Maffiuletti, N.A (2011), "Effect of Electromyostimulation Training on Muscle Strength and Sports Performance", Strength and Conditioning Journal, 33(1): 70-75

Wahls, T.L, Reese, D, Kaplan, D and Darling, W.G (2010) "Rehabilitation with Neuromuscular Electrical Stimulation Leads to Functional Gains in Ambulation in Patients with Secondary Progressive and Primary Progressive Multiple Sclerosis: A Case Series Report", Journal of alternative and complementary medicine, 16(12):1343-9.